چگونه ریشه درختان و علف های هرز را از سنگفرش جدا کنیم

چگونه ریشه درختان و علف های هرز را از زیر سنگفرش جدا کنیم ؟

چگونه ریشه درختان و علف های هرز را از زیر سنگفرش جدا کنیم ؟

اگر درختی داخل یا در نزدیکی محوطه ساختمان شما قرار دارد، پس از گذشت مدتی ممکن است متوجه شوید ریشه های درخت از میان روزنه های سنگفرش های بیرون زده است یا علف های هرز مابین فضای خالی باریک سنگفرش رشد کرده اند. علاوه بر اینکه این موارد می تواند از زیبایی و مرتب بودن محوطه سنگفرش شده بکاهد، کفپوش شما نیز در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرد زیرا بعد از گذشت زمان بیشتر، فشار ریشه ها بیشتر شده و منجر به ایجاد ترک هایی در سطح کفپوش می شود.


اگر شما نیز استفاده از سنگفرش ها مخصوصا سنگ فرش های طبیعی مانند سنگ کوبیک را ترجیح داده اید، ممکن است این را نیز تجربه کرده باشید که ریشه‌ها از طریق شن‌هایی که در زیر کفپوش قرار گرفته اند، رشد کرده‌ و باعث بوجود آمدن برجستگی هایی در قسمت هایی از سطح کفپوش شده اند که خطر زمین خوردن را به همراه دارند.
در ادامه این مطلب، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید این قبیل مشکلات را برطرف کنید و بدون اینکه کفپوش محوطه فضای باز ساختمانتان آسیب ببیند، ریشه‌های درختان و علف های هرز را از زیر سنگفرش‌های خود جدا کنید.

ابزارهای مورد نیاز :

برای انجام صحیح این کار، به چند ابزار نیاز دارید. در اینجا لیست کوتاهی از ابزارهایی است که به شما کمک می کنند :
– دستگاه کشنده سنگ فرش، چاقوهای بتونه ای، یا پیچ گوشتی
– اره برقی (یا اره معممولی برای قطع ریشه ها و علف های هرز)
– بیلچه (یا بیل معمولی)
– کمپرسور دستی (برای جایگذاری سنگ فرش ها)
– جاروب (یا هر نوع جارو)

بیشتر بخوانید : نحوه اجرای سنگ فرش کوبیک

گام اول : بررسی دقیق مشکل

قطعا برای رفع هر مسئله ای ابتدا باید مشکل را ارزیابی کنید!
در این شرایط درختی در نزدیکی داریم محوطه داریم که ریشه های آن از میان شن های لایه بستر زیرین سنگفرش به صورت رونده ای رشد کرده و میان سنگفرش ها نفوذ کرده و یا علف های هرزی داریم که به رشد بی رویه خود در بین سنگفرش ها ادامه می دهند.
این مساله باعث می شود که سنگفرش ها آنطور که باید صاف و تراز باقی نمانند. برخی از سنگفرش ها بلند شده و پیوستگی خود با دیگر قطعات سنگفرش را از دست بدهند و سنگ فرش ها شل و خطرناک شوند. علاوه بر این، اگر به ریشه ها اجازه دهیم به همین شکل رشد کنند، آنها به بلند کردن سنگفرش های بیشتری ادامه خواهند داد.

جدا کردن سنگفرش از کف

جدا کردن سنگفرش از کف

گام دوم : سنگ فرش خود را بالا بکشید

اکنون، باید سنگفرش هایی که در مسیر حرکت ریشه ها قرار دارند یا علف های هرز بین آن ها جا خوش کرده اند را بالا بکشید. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد شما می توانید تنها با استفاده از چند پیچ گوشتی سر صاف و نسبتا بلند، سنگفرش های موردنظرتان را از بستر جدا کنید. از پیچ گوشتی های خود برای برداشتن اولین سنگ فرش خود استفاده کنید، سپس تمام سنگ ها را تا فاصله نیم متری (از ناحیه ای که با چشم قابل دیدن است) از جا بردارید.

گام سوم : ریشه ها و علف های هرز را هرس کنید

در این مرحله باید ریشه ها را بردارید. برای بریدن ریشه ها تا جایی که می توانید از داس، اره برقی (یا اره معمولی) استفاده کنید. علف های هرز را نیز با کمک بیلچه از ریشه جدا کنید. بسته به مسیر رشد ریشه، ممکن است لازم باشد چندین نقطه در اطراف ناحیه مورد نظر را بردارید و این عملیات را تکرار کنید.
اگر در مسیر حرکت ریشه ها، دیواری نیز وجود دارد، حتما طرف دیگر دیوار را نیز از وجود ریشه ها پاکسازی کنید. هنگامی که ریشه را بریدید، آن را از ماسه بیرون بیاورید تا سیستم ریشه ای باقی نماند.

حذف ریشه ها از زیر سنگفرش

حذف ریشه ها از زیر سنگفرش

گام چهارم : ماسه های لایه زیرین سنگفرش را بررسی کرده و مجددا تراز کنید، سپس سنگفرش ها را جایگزین کنید

ماسه را صاف کنید و در صورت نیاز مقداری دیگر اضافه کنید تا سطح زیرین ناحیه مورد ترمیم قرار گرفته، با سطح اطراف سنگفرش های نزدیکش مشکل مطابقت نداشته باشد. اگر متوجه شدید که سطح زیرین به خوبی صاف و یکدست می شود، نیازی به جایگزینی یا پر کردن مجدد هیچ سنگریزه ای نیست.
شن و ماسه خوب است، قابل تنفس است و آب را در خود نگه می دارد، که آن را به نوع ماده مناسبی برای گسترش ریشه درختان تبدیل می کند. پس از اینکه شن و ماسه خود را صاف کردید، سنگ فرش خود را دوباره بچینید.

گام پنجم: ماسه های اضافی را از روی سطح سنگفرش جارو کنید و سنگفرش های خود را فشرده کنید

در نهایت، باید سنگ ها را با استفاده از یک کمپرسور دستی ، به سطح فشار دهید تا جایگاهشان محکم شود. فشرده سازی سنگ ها به آنها کمک می کند تا پیوند محکمی با لایه بستر ایجاد کنند.
شن و ماسه مشترک را در درزهای بین سنگفرش ها جارو کنید. این کار را با ریختن توده‌ای از ماسه بر روی سنگ‌ها انجام دهید. این کار را تا جایی انجام دهید که در بین فواصل بین سنگفرش ها دیگر فضای خالی برای نگهداشتن ماسه‌ای وجود نداشته باشد. از اینکه چقدر ماسه باید در آن شکاف ها بریزید شگفت زده خواهید شد! ماسه های باقی مانده را جارو کنید و دور بریزید.

فشرده سازی سنگفرش با کمپرسور

فشرده سازی سنگفرش با کمپرسور

اکنون که ریشه خود را حذف کرده اید، می توانید با خیالی آسوده از محوطه فضای باز ساختمان خود لذت ببرید، زیرا می دانید که سنگ فرش ها صاف و بدون خطر هستند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.