سنگ طبیعی برای سنگفرش پاسیو و حیاط خلوت

سنگ طبیعی برای سنگفرش پاسیو و حیاط خلوت

پاسیو نقطه ای از ساختمان است که اگر به زیبایی آن اهمیت دهید، یعنی برای زیباسازی کا ساختمان سرمایه گذاری نموده اید!
اگر تصمیم گرفته اید که برای سنگفرش پاسیو یا حیاط خلوت خود از سنگ های طبیعی استفاده کنید، مطمئن باشید که با این تصمیم علاوه بر اینکه برای ساختمان خود ظاهری خاص و منحصربفرد می سازید، به ارزش ملک خود نیز افزوده اید.

هر چند می توانید از سرامیک، موزاییک، کفپوش های پلاستیکی و بتنی و … نیز برای کفپوش پاسیو استفاده کنید، اما تردید نداشته باشید که وقتی برای کفپوش پاسیو از عناصر طبیعی مانند ماسه سنگ، سنگ کوبیک و … استفاده کنید، یک نقطه کانونی شیک برای ملک خود ایجاد نموده اید که اگر به درستی از آن مراقبت شود، برای سال‌های آینده همچنان چشم نواز خواهد بود.

ادامه این مطلب با رایج ترین و بهترین سنگ های طبیعی که بعنوان سنگفرش پاسیو و حیاط خلوت مورد استفاده قرار می گیرند آشنا می شوید.

بهترین سنگ برای پاسیوهای فضای باز چیست ؟

یک پاسیو سنگی جدید می تواند ظاهر ملک شما را کاملا متحول کند. یک پاسیو سنگی باکیفیت علاوه بر ظاهر شگفت‌انگیز، به شما این امکان را می‌دهد تا بیشترین بهره را از فضای زندگی در فضای باز خود ببرید و در عین حال ارزش خانه خود را افزایش دهید.
انواع مختلفی از سنگ های طبیعی، از جمله سنگفرش ها و اسلب های برش خورده و همچنین سنگریزه ها، می توانند برای این کار مورد استفاده قرار گیرند. در حالی که سنگفرش های بزرگتر ظاهر سنتی تری را برای فضای نشیمن در فضای باز ارائه می دهند، سنگ ریزه ها و سنگ های دارای بافت تزئینی نیز می توانند به ملک شما زیبایی منحصر به فردی ببخشند.

قبل از انتخاب بهتر است درباره انواع سنگ های رایجی که برای اینکار مورد استفاده قرار می گیرند اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید انتخابی داشته باشید که برای سال های آینده نیز همچنان شما را راضی نگهدارد.

بیشتر بخوانید : انتخاب سنگفرش مناسب

سنگفرش طبیعی برای حیاط خلوت

سنگفرش طبیعی برای حیاط خلوت

در اینجا با برخی از بهترین و محبوب ترین انواع سنگ های طبیعی برای پاسیوهای مسکونی آشنا می شوید:

– تخته سنگ Bluestone برای حیاط خلوت :

بلو استون برای سال‌های متمادی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ساخت پاسیو بوده است و دلیل خوبی هم دارد. این سنگ ِفوق‌العاده زیبا، حس تجمل و ظرافت را ارائه می ‌کند و در عین حال ارتباط نزدیکی با طبیعت دارد. تخته سنگ های بلو استون دارای رنگ آمیزی طبیعی زیابیی هستند. این سنگ دارای سایه هایی از آبی، خاکستری آبی، خرمایی و گاهی نیلی است.
حتی بدون در نظر گرفتن نوع برش یا سبک بلو استون، این سنگ زیبایی خیره کننده ای دارد. بلو استون در صفحات بزرگ، به شکل های برش طرح دار یا به صورت سنگ فرش نامنظم موجود است.

سنگفرش پاسیو - بلو استون

سنگفرش پاسیو – بلو استون

– شن نخودی برای پاسیو :

دلیلی وجود ندارد که خود را به تخته سنگ یا سنگفرش محدود کنید. می توانید از انواع سنگریزه ها و شن و ماسه نیز استفاده کنید. در میان انواع مختلف شن، شن نخودی از محبوب ترین آنهاست. شن نخودی به دلیل اندازه کوچک «نخودی» و شکل و بافت صاف و گرد آن شناخته شده و محبوب است. شن نخودی دارای مجموعه ای از رنگ های دوست داشتنی اعم از قرمز، قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد، سفید، خاکستری، آبی، سبز و … است. این ترکیب جالب از رنگ ها از نظر بصری جذاب است و فضایی آرام بخش و در عین حال زیبا را ایجاد می کند.

یکی از مزیت های بکارگیری این قبیل مواد پرکننده -مانند شن نخودی- این است که به راحتی می توان آن را به هر شکلی ریخت و از نظر طراحی پاسیو انعطاف زیادی به شما می دهد.
اگه در منطقه ای زندگی می کنید که از باد، طوفان و بارندگی های شدید خبری نیست، باید گفت نگهداری از آن ها نیز آسان و مقرون بصرفه است.

شن نخودی برای کفپوش پاسیو

شن نخودی برای پاسیو

– سنگ آهک برای کف حیاط خلوت :

سنگ آهک از دیرباز مورد علاقه صاحبان خانه بوده است. متریال سنگ آهک بسیار قابل اعتماد و ظریف و بسیار متنوع است. سنگ آهک به راحتی خراش نمی گیرد و در فضای باز زیبایی خود را حفظ می کند.

– سنگ مرمریت برای حیاط خلوت :

سنگ مرمریت ترکیبی از سنگ آهکی و سنگ گرانیت است. در این سنگ می توان رگه های رنگی متفاوتی را مشاهده نمود که زیبایی آن را دو چندان می کند. این سنگ در برابر فشارهای ناگهانی مقاومت بالایی دارد و می تواند در برش های مختلفی بعنوان سنگفرش مورد استفاده قرار گیرد. سنگ کوبیک مرمریت یکی از انواع سنگ های محبوب برای کفپوش پاسیو و حیاط خلوت محسوب می شود.

سنگ کوبیک برای حیاط خلوت

سنگ کوبیک برای حیاط خلوت

– سنگ گرانیت برای حیاط خلوت :

سنگ گرانیت محکم و سخت است. بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای کفپوش پاسیو و حیاط خلوت باشد. این سنگ به نگهداری کم تری نیاز دارد. سنگ کوبیک گرانیگ می تواند یکی از بهترین سنگفرش های طبیعی برای کفپوش پاسیو باشد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.