سنگفرش مسیر ورودی پارکینگ

سنگفرش مسیر ورودی پارکینگ

انتخاب نوع سنگفرش مسیر ورودی پارکینگ یکی از مسائلی است که معماران، مهندسین و صاحبان خانه باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. در ساختمان های اداری تجاری و حتی مجتمع های مسکونی، یکی از اولین مواردی که به چشم می خورد ورودی پارکینگ خودرو و یا مسیر ماشین رو ساختمان است بنابراین هنگام طراحی و برنامه ریزی برای ساخت و ساز یا بازسازی ساختمان باید به ورودی پارکینگ نیز توجه ویژه ای داشته باشید.
از طرفی به دلیل عبور و مرور وسایل نقلیه، باید مسیر ورودی را با مصالحی بسازید که طول عمر آن بالا و نگهداری و تعمیر آن آسان تر باشد. در ادامه این مطلب می توانید راهنمای جامعی درباره انتخاب بهترین سنگفرش برای ورودی پارکینگ را مطالعه کنید.

هنگامی که فردی وارد ساختمان می شود، بصورت ناخودآگاه با دیدن مسیر ورودی درباره شما و میزان موفقیت تان پیش داوری می کند. بنابراین بهتر است برای ورودی ساختمان تان سرمایه گذاری کنید. هرچند بسیاری از افراد فکر می کنند آسفالت مسیر ورودی انتخابی مناسب است، اما بهتر است همانقدر که به زیباسازی داخل خانه توجه می کنیم، به محوطه بیرونی و ورودی ساختمان نیز توجه داشته باشیم.

مسیر حرکت ماشین ها (به اصطلاح مسیر ماشین رو ) در ساختمان ها از ورودی آغاز شده و تا محوطه جلوی ساختمان اصلی و یا پارکینگ اختصاصی ادامه پیدا می کند. برای کفسازی این مسیرها می توان از متریال مختلفی مانند آسفالت، بلوک های بتنی، آجرفرش، سنگفرش و … استفاده نمود. هر چند از آن جایی که آسفالت باعث جذب و تابش گرما می شود و در مقایسه با سایر متریال موجود زیبایی کمتری دارد، بهتر است از استفاده از آن اجتناب کرد. در این میان سنگفرش ها می توانند جهت کند کردن سرعت حرکت وسایل نقلیه اصطکاک لازم را ایجاد کنند و از آن جایی که این متریال ظاهر طبیعی زیباتری دارند و از استحکام بیشتری برخوردار هستند، گزینه ایده آلی محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید : محوطه سازی حیاط و ویلا

سنگفرش-مسیر-ماشین-رو

سنگفرش-مسیر-ماشین-رو

چرا باید مسیر ورودی پارکینگ ساختمان را سنگفرش کنیم ؟

– سنگفرش نمودن پارکینگ و مخصوصا مسیر ورودی آن، منجر به افزایش ایمنی در حرکت وسایل نقلیه و همچنین افراد پیاده می شود

آیا می دانستید که ورودی های پارکینگ مخصوصا اگر بصورت سربالایی یا سرازیری طراحی شده باشند ، برای حرکت بسیار نامطمئن و لغزنده هستند؟ و این مسئله مخصوصا در هنگام بارندگی و یخ زدگی می تواند بسیار خطرناک باشد. در این مواقع علاوه بر دشوار شدن رفت و آمد وسایل نقلیه، برای آن دسته از کودکان خردسالی که دوست دارند بیرون از خانه بازی کنند یا افراد مسنی که هنگام راه رفتن تعادل مناسبی ندارند، نیز مسیرهای لغزنده ایمن نیستند.
در این شرایط استفاده از سنگفرش های طبیعی از جمله سنگ های کوبیک به جای آسفالت کردن مسیر، با کاهش احتمال لغزش، افتادن و آسیب دیدگی همراه خواهد بود. بعنوان مثال سنگ کوبیک گرانیت گزینه مناسبی برای استفاده در مناطق سردسیری هستند و یا سنگ کوبیک تراوتن می تواند انتخابی عاقلانه برای مناطق گرمسیری باشد.

– سنگفرش نسبت به آسفالت معمولی طول عمر بالاتری دارد

آسفالت با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست می دهد و حتی ممکن است ترک بر دارد. اما سنگ فرش های طبیعی طول عمر بالایی دارند. برای درک این موضوع کافیست به آثار باستانی به جا مانده از سال های بسیار دور نگاهی بیاندازید.
هنگامی که از سنگ های طبیعی با کیفیت و متخصصین با تجربه برای سنگفرش کردن مسیر ورودی ساختمان خود کمک میگیرید، می توانید مطمئن باشید که اقدامات لازم را برای اطمینان از دوام سنگ فرشتان تا چندین دهه انجام داده اید.

 سنگفرش-ورودی-پارکینگ

سنگفرش-ورودی-پارکینگ

– سنگفرش طبیعی در درازمدت باعث صرفه جویی در پول شما می شود

مسیرهای پر تردد به دلیل عبور وسایل نقلیه سنگین، شرایط آب و هوایی و سایر فعالیت های روزمره، در معرض فرسودگی قرار میگیرند.
هرچند هزینه انجام یک آسفالت ساده برای مسیر کمتر از هزینه سنگفرش کردن آن با استفاده از سنگ های طبیعی است اما با توجه به اینکه هزینه های نگهداری سنگفرش های طبیعی کمتر بوده و طول عمر بالایی دارند، مطمئن باشید که در طولانی مدت از لحاظ اقتصادی صرفه جویی نموده اید.

– سنگفرش ها نیاز کمی به تعمیر و نگهداری دارند

در مسیرهای آسفالت شده یا مسیرهایی که از موزاییک و کاشی بعنوان کفپوش در آن ها استفاده شده است، برای حفظ سطح صاف و یکنواخت، باید به صورت دوره ای مورد بازبینی قرار گیرند تا در صورت بوجود آمدن شیار یا سوراخ در سطح، آن ها را ترمیم کنید.
قطعاً تعمیر و نگهداری دائمی پارکینگ وقت زیادی نیاز دارد، بنابراین بهتر است مصالحی را بکار برید که تداوم بیشتر و نیاز به نگهداری کمتری داشته باشند.

سنگ-کوبیک-برای-سنگفرش-ورودی-ساختمان

سنگ-کوبیک-برای-سنگفرش-ورودی-ساختمان

– با استفاده از سنگفرش طبیعی دیگر به خشن کاری سطح (ایجاد خراش) نیازی نیست

حتما شما هم تا کنون متوجه شده اید که در اکثر بزرگراه ها یا ورودی های پارکینگی که از پوشش آسفالت یا ماسه و بتن استفاده کرده اند، بر روی سطح خراش هایی را به عمد ایجاد کرده اند (به اصطلاح خشن کاری سطح). به دلیل اینکه ممکن است ورودی پارکینگ به دلیل بارش برف و باران و یا یخ زدگی لغزنده شده و اتومبیل ها با خطر سُر خوردن مواجه شوند. استفاده از سنگ های طبیعی ناهمواری های متناسب و طبیعی را بر روی سطح ایجاد می کند که دیگر به انجام خشن کاری سطح ( مانند بادبر کردن یا تیشه ای کردن ) نیازی نیست.

– ارزش ملک شما را افزایش می دهد

هنگامی که سنگفرش زیبا و با استقامتی را برای ورودی پارکینگ ساختمان نصب می کنید، نه تنها به بهبود ظاهر خانه و محوطه سازی بهتر کمک می کنید، بلکه ارزش ساختمان را نیز افزایش می دهید. علاوه بر این در طولانی مدت متوجه می شوید که چه سرمایه گذاری مناسبی انجام داده اید.

سنگ-کوبیک-برای-کفپوش-پارکینگ

سنگ-کوبیک-برای-کفپوش-پارکینگ

بطور خلاصه می توان گفت :

همانطور که می بینید، مسیرهایی که با سنگ های طبیعی سنگفرش می شوند، یک سرمایه گذاری عالی برای ساختمان هستند که ارزش و زیبایی ملک را افزایش می دهند، ایمنی را بهبود می بخشند، و همچنین باعث می شوند تا در وقت، تلاش و پول نقدی که به سختی به دست آورده اید صرفه جویی کنید و تا سال های طولانی از استقامت و دوام آن ها مطمئن باشید.
پُر واضح است که سنگ هایی که بعنوان کفپوش برای پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند باید از استقامت و دوام بالایی برخوردار باشند. با توجه به تجربه متخصصین و بازخوردی که از نظرات افراد بدست آمده است می توان گفت سنگ مرمریت و سنگ گرانیت دو مورد از بهترین انتخاب هایی هستند که می توان برای سنگ فرش پارکینگ در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید : نحوه اجرای سنگ کوبیک

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.