– سنگ کوبیک چیست ؟

سنگ یکی از انواع سنگ هایی که از طبیعت استخراج می شود و به شکل مکعب برش داده می شود. معمولا برای سنگفرش، دیوار، نما و ساخت المان هایی مانند آبشارهای سنگی، شومینه و … در فضای باز کاربرد دارد.
مطالعه بیشتر : سنگ کوبیک چیست ؟

– سنگ کوبیک چند نوع دارد ؟

سنگ کوبیک را می توان از لحاظ جنس و نوع برش دسته بندی کرد.
از لحاظ جنس؛ کوبیک تراورتن ، کوبیک مرمریت و کوبیک گرانیتی رایج ترین ها هستند.
از لحاظ نوع برش؛ کوبیک منظم ، کوبیک نامنظم و کوبیک شش وجه برش بیشترین کاربردها را دارند.

مطالعه بیشتر : انواع سنگ کوبیک

– قیمت سنگ کوبیک چقدر است ؟

قیمت تمام شده سنگ کوبیک به عواملی مانند : جنس سنگ ( کوبیک تراورتن ، کوبیک مرمریت یا کوبیک گرانیتی )، ابعاد سنگ کوبیک ( سایز استاندارد 10*10*10 و یا 10*10*5 و یا 10*10*3 و .. ) بستگی دارد. علاوه بر این مسافت معدن سنگ  تا کارخانه برش نیز بر قیمت نهایی تاثیردارد.

برای مشاهده قیمت های به روز سنگ کوبیک کلیک کنید

– مزایای استفاده از سنگ کوبیک نسبت به دیگر مصالح چیست؟

سنگ کوبیک علاوه بر زیبایی طبیعی چشم نواز، دارای بالاترین طول عمر در بین مصالح ساختمانی موجود است. می توان مشاهده نمود که مسیرهای ساخته شده با سنگ کوبیک در زمان امپراتوری روم هنوز قابل استفاده هستند.
در عین حال هزینه نسبتا پایین و سهولت نصب از دیگر مزایایی سنگ کوبیک است.
همچنین امکان ترکیب این سنگ ها با فضای سبز (به دلیل طبیعی بودن سنگ کوبیک) آن را به بهترین گزینه برای طراحی های فضای سبز تبدیل کرده است.

– کوبیک منظم چیست ؟

کوبیک منظم به طور کلی دارای 4 وجه بریده شده و 2 وجه شکسته (گیوتین) می‌باشد. به نحوی که وجه شکسته در بالا قرار گرفته (سطح پوشش) و باعث ایجاد جلوه طبیعی سنگ در چشم بیننده می‌شود.
سنگ کوبیک منظم رایج ترین نوع کوبیک مصرفی در ایران است. این نوع برش کوبیک علاوه بر ظاهر طبیعی و زیبایی که دارد، بدلیل سهولت نصب نیز در بین سازندگان باغ و ویلا محبوبیت بسیاری دارد.

– کوبیک نامنظم چیست ؟

این نوع سنگ کوبیک یکی از انواع برش سنگ کوبیک است که در ابعادی تصادفی بریده می‌شود. همانطور که از نام سنگ مشخص است، کوبیک نامنظم برش های نامتقارن و بی نظم دارد. این بی نظمی جلوه طبیعی تری به سنگ می‌دهد و از لحاظ ظاهری محصول را شبیه تکه سنگ های موجود در طبیعت نشان می‌دهد. تلاش کارخانجات مجموعه اصفهان کوبیک تولید سنگ کوبیک نامنظم با وجوه کاملا شکسته است، اما باید در نظر داشت به هر حال درصدی از این تولیدات دارای وجه برش خورده می‌باشد.

– کوبیک ٦ طرف برش ( شش وجه برش ) چیست ؟

کوبیک شش وجه برش نوعی از مدل برش کوبیک می‌باشد که شبیه کوبیک منظم است با این تفاوت که هر شش طرف سنگ به وسیله تیغه بریده شده است. در واقع سنگ کوبیک شش وجه برش ، بطور کامل از همه طرف برش می خورد.
این نوع برش می تواند سطح بسیار همواری را ایجاد کند بنابراین برای خیابان‌های شهری و معابر خودرویی باغ و ویلا گزینه مناسبی است.

– تفاوت کوبیک منظم و کوبیک شش وجه برش چیست؟

تفاوت کوبیک منظم و کوبیک شش وجه برش در این است است که کوبیک منظم دارای دو سطح شکسته شده است و کوبیک شش وجه برش فاقد سطوح شکسته شده است و همه وجوه آن توسط تیغه بریده شده است.

سنگ-کوبیک-برای-کفپوش-پارکینگ

– مزیت کوبیک نامنظم چیست ؟

مهمترین مزیت سنگ کوبیک نامنظم ، دارا بودن زیبایی طبیعی در کنار قیمت بسیار پایین است.

 – مزیت کوبیک منظم چیست؟

از مزایایی کوبیک منظم می‌توان به این موارد اشاره کرد که ضمن نظم در چیدمان سنگ به‌ دلیل وجود سطح ناهموار باعث جلوگیری از لغزندگی در محل نصب می‌شود و همچنان برش منظم زیبایی طبیعی سنگ را حفظ می‌کند.

– مزیت کوبیک شش وجه برش چیست ؟

مهمترین مزیت کوییک شش وجه برش ، کاهش صدای حرکت لاستیک های وسایل نقلیه هنگام عبور خودروها است. به دلیل هموار بودن همه وجوه سنگ با استفاده از کوبیک شش وجه برش در خیابان هایی که عبور خودرو در آنها صورت می‌گیرد می‌توان صدای ناشی از حرکت خودرو و برخورد لاستیک خودرو با کف خیابان را به حداقل رسانید.

– کیفیت و استحکام کدام مدل سنگ کوبیک بالاتر است ؟

به طور قطع نمی‌توان گفت کیفیت کدام نوع سنگ کوبیک بالاتر است زیرا کیفیت بر اساس کاربرد مورد نظر مصرف کنندگان تعریف می‌شود. اما به لحاظ استحکام فیزیکی سنگ کوبیک گرانیت دارای بالاترین مقاومت فیزیکی می‌باشد. همچنین سنگ کوبیک تراورتن همانطور که در صفحه اصلی کوبیک تراورتن توضیح دادیم در مناطق گرمسیر گزینه مناسبی می‌باشد.

– میزان پوشش دهی هر تن سنگ کوبیک چند متر مربع است ؟

میزان پوشش دهی هر تن سنگ کوبیک ، به جنس  و ابعاد سنگ کوبیک انتخابی شما بستگی دارد.
برای مشاهده جدول میزان پوشش دهی سنگ کوبیک در هر متر مربع کلیک کنید.

– میزان پوشش دهی کدام سنگ کوبیک بیشتر است ؟

از آن جایی که ساختار تراورتن متخلخل است، کوبیک تراورتن در مقایسه با کوبیک گرانیت و مرمریت سبک تر است بنابراین اگر تناژ یکسانی از سنگ های کوبیک را در نظر بگیرید، تعداد قطعات سنگ کوبیک تراورتن بیشتر بوده و سطح وسیع تری را پوشش می دهد. در نتیجه باعث کاهش هزینه نهایی پروژه نیز می‌شود.

– میزان خطا و ضایعات در هرتن چقدر است؟

مجموعه اصفهان کوبیک به صورت پیش فرض میزان ضایعات احتمالی موجود در محصولات ممتاز خود را نزدیک ۰.۸ در نظر می‌گیرد و به همین دلیل به میزان تقریبا دو برابر یعنی ۱.۶ درصد اضافه بر سفارش به صورت رایگان و به عنوان تضمین بهترین خرید به مشتریان عزیز هدیه می‌دهد.

– نحوه بارگیری و حمل ونقل و تحویل چگونه است؟

مبنای تحویل سنگ کف کارخانه می‌باشد. هزینه بارگیری، باسکول و کرایه حمل از مبدا اصفهان به عهده مشتری می‌باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید

– نحوه نصب و چیدمان کوبیک ها چگونه است؟

طبیعتا باید در ابتدا به زیرسازی سطح مورد نظر پرداخت. سپس می توان یکی از دو روش نصب سنگ کوبیک یعنی روش خشکه چینی و یا نصب با استفاده از ملات را انتخاب کرد.
مطالعه بیشتر : نحوه اجرای سنگ کوبیک

انواع کفپوش خیابان

– چه نوع سنگ کوبیکی برای مکان های پر تردد مناسب است ؟

در مکان‌هایی که دارای تردد بسیار زیاد است و این تردد شامل عابر پیاده و خودروهای سبک و سنگین است استفاده از کوبیک گرانیت که دارای سختی بسیار بالاست پیشنهاد میگردد.

– برای مکان های سردسیر کدام سنگ کوبیک مناسب است ؟

برای مناطق سردسیر کوبیک گرانیت ، مناسب ترین گزینه است. ساختار سنگ گرانیت، بسیار فشرده است و امکان جذب آب در این سنگ بسیار پایین است. در مناطق سردسیر، افت دمای زیادی در طول فصل سرما وجود دارد و همین مورد باعث می شود که اگر آبی در سنگ ها نفوذ کند، آب یخ زه و به دلیل انبساط آن سنگ ترک بردارد. به همین دلیل در سنگ کوبیک گرانیت، امکان فروپاشی بر اثر انبساط آب نفوذ کرده در سنگ پس از یخ زدگی وجود ندارد، بنابراین در مقابل افت دما کاملا مقاوم است.

– برای مناطق گرمسیری کدام سنگ کوبیک مناسب است ؟

سنگ کوبیک تراورتن برای مناطق گرمسیری بهترین گزینه است. مناطقی که دارای آفتاب شدید و زمان تابش طولانی می‌باشد. از آن جایی که سنگ تراورتن دارای روزنه های فراوانی است، این سنگ می تواند در حفره های خود هوا را حبس کند. این ویژگی باعث می شود که در سنگ نوعی عایق حرارتی شود. بنابراین در مقایسه با سنگ گرانیت، کوبیک تراورتن در مقابل آفتاب حرارت کمتری در سطح خود نگه می‌دارد.